19 Şubat 2018

Yılın ilk fuarı olan Ankara Kitap Fuarı 12. kez kapılarını kitapseverlere açtı.

Eylül Fuarcılık tarafından Milli Eğitim Bakanlığı, KOSGEB, İLESAM ve Avrasya Yazarlar Birliği işbirliğiyle gerçekleştirilen 12. Ankara Kitap Fuarı, ATO Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 25 Şubat Pazar günü saat 20.00’a kadar ziyaret edilebilecek.

Konuk yazarlar, 300’ü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katıldığı fuarda 10 gün süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri gibi birçok etkinlik düzenlenecek.

Sahaf Festivali’nin de dahil olduğu fuarda 22 sahaf da okuyucularla buluşacak.

Bu yılki fuarın onur yazarı Sinema Eleştirmeni Atilla Dorsay. Yazarlığının 52. yılını 52. kitabı ‘O Güzel Atlara Binip Gidenler’le kutlayacak olan Dorsay, fuarın açılış konuşmasını yapacak. 1 Şubat’ta ise fuarda Türk sineması üzerine bir söyleşi yapıp, kitaplarını imzalayacak.

Uluslararası Misafir Yazar olarak ise Rus Gazeteci ve Romancı Dmitry Glukhovsky fuara konuk olacak.

Şükrü Erbaş, Sinan Meydan, İlber Ortaylı, Rahşan Ecevit, Mustafa Balbay, Metin Uca, İrfan Değirmenci, İsmail Saymaz, İhsan Eliaçık, Gülten Dayıoğlu, Enver Aysever, Canan Tan, Barış İnce, Ayşe Kulin, Ataol Behramoğlu ve Ahmet Ümit’in aralarında olduğu birçok şair, yazar ve romancı fuarda okurlarıyla biraraya gelecek.

 

450 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapması beklenen fuar, hafta içi öğrenci, öğretmen ve engellilere ücretsiz olacak.

 

 

12.-Ankara-Kitap-Fuarı-2018-Söyleşi-ve-Konferans-Programı