4 Nisan 2018

 

Yayın hayatına bir televizyon programı olarak başlayan Ekmek ve Gül 10 yılı geride bıraktı. Ekmek ve Gül, 3 Nisan 2017’den itibaren kadın dergisi ve internet sitesi olarak yayınını sürdürüyor.

Kadınları sesi olmak üzere yola çıktıklarını söyleyen Ekmek ve Gül, sitelerinden yayımladıkları mesajda, “Hedeflerimiz büyüktü; çünkü kadınların sesinin her geçen gün daha da bastırıldığı, kadınların birbirleriyle iletişim olanaklarının daraltıldığı bir memleket ortamında “Biz varız, buradayız” demenin cüretini taşıyorduk. Aradan geçen 1 yıl içinde tüm çabamız ve çalışmamız bu heyecanı diri tutmak, kadınların beklentilerine karşılık olabilmek içindi…” ifadelerine yer verdiler.

Ekmekvegul.net internet sitesi bugüne kadar 17 ayrı kategoride 3312 içerik, 233 etkinlik, 21 galeri yayımladı. Ekmek ve Gül TV’de Türkiye’nin dört bir yanından kadınların cep telefonları ve kulakları kullanılarak 183 canlı yayın gerçekleştirdi.

Fabrikada, atölyede, okulda, otobüste, durakta, çay molasında, iş arasında, adliye koridorunda, sokakta, evde kadınların buldukları ilk fırsatta ekmekvegul.net’e bakmalarının kendileri için rakamlardan önemli olduğunu söylüyor Ekmek ve Gül ekibi.

Bir yıl içerisinde kadınların beklentilerine karşılık olabilmek için verilen çabaya da değinen ekip, ‘kadınsız’ ekranlara, haberlere, yorumlara inat Ekmek ve Gül’de kadınların ‘her konunun uzmanı’ olarak siyaset, kültür, sanat, sağlık, eğitim, hukuk ve aklınıza gelebilecek her konuda tartışabileceğini, konuşabileceğini belirtiyor.