ODTÜ Mezunları Derneği Edebiyat Kulübü 15. yılında edebiyatseverleri bir araya getirmeye devam ediyor.

2-3 Kasım 2019 tarihinde, ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde “Edebiyat Herkese İyi Gelir” temasıyla gerçekleşecek çalıştayda çeşitli söyleşi ve konuşmalarla edebiyatın ve psikolojinin önde gelen isimlerinden;

Çalıştayda Ayla Kutlu, Erendiz Atasü, Üstün Dökmen, Gürsel Korat, Özcan Karabulut, Halil Genç, Şule Şahin, İbrahim Berksoy, Mine Hoşcan Bilge ve Onur Bütün çeşitli söyleşi ve konuşmalarla yer alacak.

İki gün boyunca “Edebiyatın iyi gelme halleri” üzerinin işleneceği etkinlik 2 Kasım’da saat 10.00’da açılış konuşmalarıyla başlayacak. Dokuz oturum ve bir forum şeklinde düzenlenecek etkinliğin ilk günü beş oturum yapılacak.

İlk oturumda Ayla Kutlu “Farklı Kültürler ve Kurduğumuz Bağlar Edebiyata ve Bize Nasıl İyi Gelir”i anlatırken Halil Genç “Eğitim, Edebiyata İyi Geliyor mu?” konulu bir konuşma yapacak. Saat 14.00’da başlayacak ikinci oturumda Şule Şahin “Edebi Psikoterapi Açısından Psikoloji ve Edebiyat Herkese Nasıl İyi Gelir” konusunu irdeleyecek. Prof. Dr. Üstün Dökmen edebiyatın okurlara iyi gelmesini psikolojik açıdan değerlendirirken Özcan Karabulut da “Edebiyatçılara ne iyi gelir?”i yanıtlayacak.

Çalıştayın ikinci günündeki oturumlara da Erendiz Atasü, Gürsel Koral, İbrahim Berksoy, Mine Hoşcan Bilge gibi birbirinden değerli isimler katılacak. Çalıştay sonunda düzenlenecek forumda, “Popüler Kültür Edebiyata İyi Geliyor mu?” konusu tartışmaya açılacak. Çalıştay, kapanış kokteylinin ardından sona erecek.