19 Mayıs 2018

Gazeteci ve ressam Füsun Altınok’un ‘Bakış Değişimi’ isimli bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen kadın edebiyatçı portreleri sergisi, 18 Mayıs günü Paris’te açıldı.

Belediye başkanı, milletvekilleri, sendika ve sivil toplum örgütleri başkanlarının, sanatsever izleyicilerin katıldığı sergi büyük ilgi gördü. Sergi üç hafta boyunca sanatseverlere açık kalacak.

25 yıllık gazetecilik ve dergicilik hayatının sonrasında 13 yıldır resim yapan, İstanbul’da da birçok kişisel sergi açmış olan Füsun Altınok, resmin yol arkadaşı olmasından çok mutlu olduğunu söyledi. Altınok, önümüzdeki aylarda İstanbul’da da sergi açacağını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

Sergide Latife Tekin, Susan Sontag, Rosa Luxemburg, Halide Edib Adıvar, Sema Kaygusuz, Rosa Luxemburg, Suat Derviş, Erendiz Atasü, Lale Müldür, Sevgi Soysal, Nilgün Marmara, Tezer Özlü, Aslı Erdoğan, Sennur Sezer, Ayla Kutlu, Virginya Woolf, Adalet Ağaoğlu, Zehra Ünüvar, Didem Madak, Tomris Uyar, Pınar Kür, Sevim Burak gibi edebiyatçıların portreleri yer alıyor. Ayrıca çeşitli temalarda 41 tablo sergileniyor. Sergi 3 hafta açık kalacak.