Yayın İlkeleri

Yayın ilkelerimiz

Mevzuedebiyat.com isimli internet sitesi, 2018 Ocak ayında kurulmuştur; edebiyat yazıları, edebiyat teorisi ve kuram yazıları, edebiyat üzerine denemeler, kitap tahlilleri, söyleşiler, soruşturma dosyaları ve edebiyat haberleri yayımlamayı hedeflemektedir.

Mevzu Edebiyat’a , yukarıda belirtilen konular dahilinde yazılmış yazılar, Office Word düzeninde hazırlanarak mevzuedebiyat@gmail.com adresine gönderilmelidir.

Mevzuedebiyat.com isimli internet sitesi, gönderilen yazıları yayımlayıp yayımlamama ve gereken durumlarda üzerlerinde düzeltmeler yapma hakkına sahiptir.

Sitede yayımlanan yazıların yayın hakları Mevzuedebiyat.com’a aittir, izinsiz kullanılamaz. Kaynak göstermeksizin alıntı yapılamaz.

Gönderilen yazıların hukuki ve fikri sorumluluğu yazarın kendisine aittir. Sitemiz tüm farklılıkları önemser ve bunları bir platform altında yayımlayabilir ama yayımlanan tüm yazıların içeriğinden birinci derecede yazarları sorumludur.

Gönderilen makalelerin daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış ya da başka bir derginin yayım sürecinde olmaması gerekmektedir. Ancak yayın kurulunun bilgisi ve isteği dahilinde olan ve kaynağı gösterilen yazılar yayım programına alınabilir.

Mevzuedebiyat.com’un genel yayın dili Türkçe’dir.

Mevzuedebiyat.com’a iletilen her yazı editör kurulu tarafından incelenir, yayın ilkelerine uygunluğu, yazının biçimi, formatı, içeriği gibi konularda ön değerlendirmeden geçtikten sonra programa alınıp alınmayacağına karar verilir.